Замовити дзвiнок

Кардинальні зміни в реєстрації

З 01 січня 2016 року набрав чинності Закон України №2983 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», відповідно до положень якого суб’єктами державної реєстрації є: Міністерство юстиції України; територіальні органи Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі; районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні управління юстиції; виконавчі комітети міських рад міст обласного значення, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, державні нотаріальні контори, приватні нотаріуси, банки.

Крім того, частиною 1 статті 14 Закону передбачена можливість подання документів для державної реєстрації або у паперовій, або в електронній формі.

Також, вступив в силу Закон України №2982 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», згідно якого право на здійснення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на території України надається ще й органам місцевого самоврядування.

 

 

З 01.01.2017 року змінено ставки адміністративного збору за проведення державної ру сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

За державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу - 0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (480 грн.)